Calmean Go

Model Calmean Go to wielofunkcyjny smartwatch dla dzieci z dużym dotykowym ekranem 1,44’, który umożliwia sprawowanie wygodnej, zdalnej opieki nad kilkulatkiem. Dostępny w trzech kolorach (niebieskim, różowym i żółtym) inteligentny zegarek wyposażony jest w latarkę i aparat fotograficzny. Znajdziemy tu także licznik kroków i kalorii, a także budzik. Z pewnością dużą wygodą będzie fakt, że w modelu zainstalowana jest karta SIM

Oprócz smartwtachy dla najmłodszych, marka Calmean oferuje także urządzenia takie jak inteligentne zegarki dla seniorów, lokalizator dla zwierząt, nadajnik do auta, czy lokalizator personalny. Produkty działają z aplikacją Kontrola Rodzicielska Calmean. W 2019 roku marka otrzymała nagrodę – Laur Konsumenta Odkrycie 2019.

Smartwatch GPS dla dziecka Calmean Go

Lokalizacja dziecka 

Do precyzyjnego określenia miejsca pobytu dziecka, smartwatch Calmean Go wykorzystuje 2 moduły lokalizacyjne – GPS i LBS. Mamy więc pewność, że kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, z poziomu zainstalowanej na telefonie aplikacji, szybko dowiemy się, czy nasz kilkulatek z pewnością jest w szkole, na placu zabaw, czy może właśnie wraca do domu. Wspólne wyjście do centrum handlowego, czy wyjazd nad morze lub w góry nie musi być już obarczony stresem o to, że syn lub córka znikną nam z oczu w tłumie. Dzięki poręcznemu lokalizatorowi, który dziecko ma na nadgarstku, rodzic dowie się, gdzie szukać swojej pociechy. Dajemy więc kilkulatkowi potrzebną swobodę mając go stale na oku. 

Aplikacja daje nam także możliwość zweryfikowania historii lokalizacji, w których w przeszłości przebywał nasz kilkulatek. Dlaczego ta funkcja jest tak przydatna? Ponieważ dzięki niej, z całą pewnością będziesz w stanie stwierdzić, czy Twoje dziecko nie wagaruje lub, czy zgodnie z Twoim poleceniem spędziło czas w domu.

Funkcje opieki w smartwatchu Calmean Go

Inteligentny zegarek marki Calmean to nie tylko szybka lokalizacja. To także funkcja telefonu, możliwość uruchomienia czatu, czy ustawienia stref bezpieczeństwa. Po zdefiniowaniu danego obszaru możesz otrzymywać powiadomienia za każdym razem, kiedy dziecko oddali się od danego miejsca. W aplikacji bez trudu uruchomisz także nasłuch otoczenia. Kiedy nie będziesz pewny, co dzieje się z kilkulatkiem i zmartwi Cię brak kontaktu ze strony Twojej pociechy, będziesz mógł dyskretnie przysłuchać się temu, co dzieje się w otoczeniu Twojego syna lub córki. Ocenisz, czy dziecko gra w piłkę z przyjaciółmi, czy może znalazło się w sytuacji, która wymaga Twojej interwencji. 

Smartwatch Calmean Go potrafi mobilizować! Dzięki możliwości przyznawania wirtualnych nagród, Twoje dziecko jeszcze chętniej pomagać będzie w domowych obowiązkach.

Gadżet dla każdego dziecka

Dzieci uwielbiają nowoczesne gadżety! Jeżeli rodzic sam jest posiadaczem smartwatcha, z całą pewnością jego pociecha wkrótce upomni się o swój – przecież każdy kilkulatek chce być jak mama i tata! Model Calmean Go posiada licznik kroków i kalorii – z powodzeniem więc zachęci kilkulatka do aktywności i mierzenia się z własnymi rekordami. Dzięki wbudowanemu aparatowi fotograficznemu, który jest ustawiony centralnie, kilkulatek z powodzeniem zrobi i wyśle fotografię swoim opiekunom. Dodatkową funkcją, która również może mieć wpływ na bezpieczeństwo dziecka, jest latarka. Oświetli ono otoczenie naszej pociechy, a także umożliwi komfortowe poruszanie się po zmroku. 

Bezpieczeństwo dzięki guzikowi SOS

Jak każdy smartwatch dla dzieci, model Calmean Go również posiada przycisk SOS umiejscowiony z boku zegarka. Naciśnięcie go w momencie, kiedy kilkulatek znajdzie się w trudnej sytuacji i będzie wymagał pomocy dorosłych, spowoduje natychmiastowe zaalarmowanie rodzica o zagrożeniu. Pamiętajmy, że szybko powiadomiony opiekun jest w stanie równie szybko zareagować – udać się do kilkulatka lub powiadomić odpowiednie służby, czy dyrekcję szkoły lub przedszkola.

Bateria i licencja 

Smartwatch Calmean Go ładuje się podobnie jak smartfony, przy pomocy portu micro-USB. Czas ładowania baterii wynosi około 1 godziny, natomiast czas czuwania urządzenia – do 100 godzin. Długość czasu pracy na baterii w tym modelu wynosi do 30 godzin. 

Aby móc w pełni cieszyć się zaletami i możliwościami smartwatcha i chronić swoje dziecko, należy zakupić roczną licencję na korzystanie z systemu Calmean. Mamy tu do wyboru comiesięczny pakiet 50,80 lub 150 minut/SMS. Po aktywacji pakiet będzie odnawiany co miesiąc przez cały rok. Na początku otrzymujemy jednak darmowe 30 dni.