Strefy bezpieczeństwa

Czy wiesz, że dzięki funkcjonalnemu smartwatchowi dla dzieci oraz aplikacji, którą zainstalujesz na swoim telefonie, będziesz mógł bez konieczności dzwonienia do kilkulatka, dowiedzieć się o tym, że Twoja pociecha jest już w szkole, wróciła do domu, czy dotarła na plac zabaw? Powiadomienia będą pojawiać się automatycznie na Twoim telefonie – wystarczy, że wyznaczysz własne, indywidualne strefy bezpieczeństwa.

Strefy bezpieczeństwa zegarka gps dla dzieci Locon GJD.06
Źródło: bezpiecznarodzina.pl

Geo Ogrodzenie, czyli strefy, w których może przebywać Twoje dziecko

Smartwatch dla dzieci, który Twoja pociecha ma na swoim nadgarstku to nie tylko idealny i ciekawy gadżet, który pomoże Twojemu synowi lub córce odkrywać świat. To także doskonałe narzędzie, dzięki któremu nie musisz być nadopiekuńczym rodzicem, który dzwoni do swojego dziecka po kilka lub kilkanaście razy dziennie. Do tej pory tylko stały kontakt telefoniczny sprawiał, że wiedziałeś, gdzie przebywa Twoja pociecha? Czas to zmienić! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informację o miejscu pobytu Twojego dziecka możesz mieć stale w zasięgu swojej ręki, a nawet być na bieżąco informowanym, kiedy Twój syn lub córka postanowią opuścić dany teren. Jak to działa? 

Wyznacz strefy bezpieczeństwa w aplikacji

Kiedy Twoja pociecha ma na swoim nadgarstku smartwatch dla dzieci, a Ty w telefonie zainstalowaną aplikację wskazaną przez producenta/sprzedawcę, możesz korzystać z funkcji o nazwie strefy bezpieczeństwa, GEO ogrodzenie lub wirtualne ogrodzenie. Opcje różnią się nazwami, jednak chodzi tu o to, aby po określeniu na mapie lokalizacji, które są dla kilkulatka bezpieczne, móc odbierać automatyczne powiadomienia, kiedy dziecko pojawi się w danym miejscu lub je opuści.

Wyznaczanie stref bezpieczeństwa jest bardzo proste i zazwyczaj można to zrobić na dwa sposoby – zaznaczając dany obszar na mapie lub po prostu wpisując konkretny adres. Funkcja ta da Ci pewność, że Twoja pociecha jest w pełni bezpieczna w miejscu, w którym powinna się znajdować. 

Jakie strefy bezpieczeństwa wyznaczyć?

To, jakie miejsca określisz jako strefy bezpieczeństwa, zależy tylko od Ciebie. Najlepiej jednak, aby były to lokalizacje, w których Twoje dziecko przebywa najczęściej, czyli dom, szkoła, plac zabaw, dom dziadków, czy miejsce, do którego uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Za każdym razem, kiedy Twój syn lub córka pojawią się w danym miejscu, lub kiedy tylko je opuszczą, na Twoim telefonie natychmiast pojawi się informacja o tym zdarzeniu. Wiesz zatem, że dziecko dotarło, lub opuściło już po lekcjach szkołę, masz szybką informację, że jest w domu, skończyło korepetycje, czy dodatkowe lekcje muzyki lub zajęcia sportowe. Wiesz, że zgodnie z planem po szkole poszło do dziadków lub skończyło się bawić i właśnie opuściło plac zabaw. Nie musisz po kilka, czy kilkanaście razy w ciągu dnia dzwonić do swojej pociechy – dajesz jej potrzebną swobodę, samu odczuwając komfort, że Twojemu dziecku nie dzieje się nic złego. Wszystkie najważniejsze informacje masz pod ręką, w swoim telefonie. 

Wirtualne ogrodzenie, a wolność dziecka

Strefy bezpieczeństwa nie ograniczają w żaden sposób wolności kilkulatka. Są stworzone po to, aby rodzic miał zawsze aktualną informację o miejscu, w którym przebywa jego dziecko. Funkcja ta jest bardzo subtelna w swoim działaniu – Twój syn lub córka nie dostają na swój smartwatch żadnych powiadomień związanych z Twoją dyskretną kontrolą. Nie czują się więc osaczeni ani w nadmiarze kontrolowani. Z drugiej strony Twoja pociecha wie, że kiedy nosi przy sobie swój inteligentny zegarek, Ty stale się nią opiekujesz i troszczysz się o jej bezpieczeństwo.