Czy smartwatch dla dzieci może zastąpić telefon komórkowy?

Rodzic pomaga dzieciom przekraczać granice, być ciekawym świata i odkrywać wszystko, co do tej pory było nieznane, także najnowsze technologie – a przy tym wszystkim jego rolą jest zapewnienie pociechom bezpieczeństwa. Jak pogodzić chęć dziecięcej wolności i swobody z obawami rodzica? Z pomocą przychodzą nowinki technologiczne i modne gadżety!

Lokalizator dla dziecka w formie telefonu komórkowego w ręku nastolatki
Telefon komórkowy

Technologia i dzieci

Bądźmy szczerzy – nikt nie potrzebuje smartwatcha, czy telefonu komórkowego. Ale technologia ułatwia życie, więc dlaczego nie korzystać z jej dobrodziejstw? Wielu rodziców daje starszym dzieciom telefon komórkowy i smartfon. To niewątpliwie najlepsze rozwiązanie do komunikacji z dziećmi. Ale podarowanie dziecku smartfona jest kłopotliwe z wielu powodów.

Czy telefon komórkowy dla dziecka jest dobrym pomysłem?

Wiele dzieci, nawet w wieku przedszkolnym, staje się właścicielami telefonów komórkowych. Potencjał rzeczy, które można zrobić za pomocą tych urządzeń, jest nieograniczony. Telefony mogą być używane do wyszukiwania pogody lub odpowiedzi na pytania w wyszukiwarkach, ale mogą też narazić dziecko na wiele zagrożeń. Rodzice, nauczyciele i opiekunowie muszą być świadomi zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów posiadania przez dziecko własnego telefonu komórkowego, zanim pozwolą im korzystać z niego według własnego uznania.

Cyberprzemoc

Cyberprzemoc to nękanie za pośrednictwem kanałów elektronicznych, takich jak telefony komórkowe. W większości przypadków ofiara i dręczyciel chodzą do tej samej szkoły. Cyberprzestępca wykorzystuje telefon komórkowy na różne sposoby. Na przykład mogą wysyłać okrutne lub wrogie wiadomości głosowe lub SMS-y, rozpowszechniać plotki lub wysyłać nieprzyjemne zdjęcia swojej ofiary. Cyberprzemoc występuje również w Internecie za pośrednictwem aplikacji, takich jak poczta e-mail i portale społecznościowe, takie jak Facebook – a dostęp do nich staje się łatwiejszy, dzięki smartfonom.

Smartwatch czy telefon komórkowy?

Smartwatch GPS to świetne rozwiązanie do komunikacji z dzieckiem, które jest za małe na telefon komórkowy. Urządzenie oferuje możliwość dzwonienia do swojego dziecka i wysyłania mu wiadomości SMS. Ponadto zegarek zapewnia szereg funkcji bezpieczeństwa dla rodziców i potomstwa. Dzięki funkcji GPS opiekun może całodobowo monitorować miejsce przebywania malucha.

Jak działa smartwatch dla dzieci?

Rodzic może panikować, gdy straci z oczu swoje dziecko w parku lub na przepełnionej ulicy. Smartwatch to urządzenie zabezpieczające i edukacyjne dla dzieci. Zawiera funkcje bezpieczeństwa dla Twojego dziecka, takie jak połączenie alarmowe i przycisk SOS. Oferuje również przydatne alerty i powiadomienia dla rodziców i maluchów. Te zegarki są przeznaczone głównie po to, aby zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Zanim podarujesz telefon komórkowy swoim dzieciom, warto rozważyć zegarek z funkcją GPS.

Najważniejsze funkcje smartwatcha dla dzieci

Tego typu urządzenia są stworzone specjalnie dla dzieci, dlatego różnią się od zegarków sportowych dla dorosłych. Mają unikalne funkcje, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, a także opcje, dzięki którym działają jako smartfony.

 • Telefon i połączenia wideo
 • Wiadomości głosowe i tekstowe
 • Bezpieczna lista kontaktów
 • Lokalizator GPS
 • Śledzenie w czasie rzeczywistym
 • Strefy bezpieczeństwa
 • Alerty i powiadomienia o zaplanowanych aktywnościach
 • Historia lokalizacji GPS
 • Przycisk SOS
 • Nasłuch otoczenia
 • Alarm zdjęcia urządzenia z ręki
 • Fitness i monitor aktywności fizycznej
 • Aparat
 • Gry edukacyjne

Dlaczego rodzice kupują smartwatch swojemu dziecku, zamiast telefonu komórkowego?

Czasami rodzice widzą we wszystkim zagrożenie i chcą zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednią troskę swojemu potomstwu. Czują się oni bardziej zaniepokojeni, gdy ich dzieci przebywają na zewnątrz, ale w rzeczywistości przestępczość przeniosła się do Internetu. Oznacza to, że dziecko ma większe szanse na spotkanie w sieci nieznajomego ze złymi intencjami niż na ulicy. Poza tym maluchy są coraz częściej uzależnione od gier i mediów społecznościowych. Zegarek GPS, w odróżnieniu od telefonu komórkowego, może pomóc dać dzieciom więcej wolności. 

Smartwatch jest tańszy niż telefon komórkowy

Rozumiemy, dlaczego rodzice dają telefon komórkowy swoim dzieciom, ale zanim osiągną one wystarczający wiek, aby dobrze wykorzystać telefon komórkowy, inteligentny zegarek jest świetnym rozwiązaniem. Urządzenie jest całkiem przystępne cenowo za coś, co może się zgubić lub zniszczyć. 

Warto wypróbować smartwatch dla dzieci

W żadnym wypadku zegarek GPS nie zastąpi oceny i nadzoru osoby dorosłej. Lokalizator GPS nie jest opiekunką do dzieci.Rodzice powinni zawsze zadawać sobie pytanie, czy pozwoliliby swoim dzieciom robić to samo bez zegarka. Jeśli nie, może powinni przemyśleć swoją decyzję. Zawsze istnieje ryzyko niebezpieczeństwa! Urządzenia GPS są powszechne w naszym życiu i okazały się przydatne w wielu sytuacjach. Ale co by było, gdyby pomogli znaleźć twoje dzieci, jeśli kiedykolwiek się zgubi? Jest to niewielka cena za spokój.