Funkcja SOS

Smartwatch dla dzieci to wielofunkcyjne urządzenie, które nie tylko zapewnia najmłodszym radość wynikającą z posiadania nowoczesnego i modnego gadżetu – to narzędzie, dzięki któremu nasz kilkulatek może czuć się bezpiecznie, ponieważ niezależnie od tego, gdzie się znajduje, w nagłym przypadku może natychmiast wezwać swoich rodziców na pomoc. Wysłanie szybkiego powiadomienia z lokalizacją to pewność, że dziecko zawsze może liczyć na wsparcie najbliższych. Co zyskuje opiekun? Kontrolę, spokój i pewność, że opieka, którą otacza swoją pociechę, jest całkowicie kompletna.

Alarm SOS
Alarm SOS

Jak działa przycisk SOS w smartwatchu dla dzieci?

Dzisiaj właściwie każdy smartwatch dla dzieci wyposażony jest w guzik SOS. Przycisk znajduje się najczęściej z boku zegarka, chociaż są także modele, w których jest on umieszczony tuż przy ekranie. Niezależnie od umiejscowienia guzika na smartwatchu, pełni on jedną funkcję – pomaga dziecku powiadomić rodzica o tym, że kilkulatek znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy.

Po naciśnięciu przycisku i przytrzymaniu go przez kilka sekund zegarek wysyła na numer opiekuna alert SOS. W zależności od modelu smartwatcha i posiadanej aplikacji rodzic otrzymuje samo powiadomienie lub powiadomienie z lokalizacją i najszybszą trasą dotarcia do dziecka. Niektóre zegarki po użyciu guzika SOS mogą też od razu dzwonić na numer opiekuna. Jeśli więc kilkulatek znajdzie się w trudnej sytuacji – ulegnie wypadkowi, będzie zaczepiany przez innych uczniów lub obce osoby na ulicy, nie będzie musiał dodatkowo myśleć o tym, jak najszybciej skontaktować się z rodzicem – wystarczy, że naciśnie odpowiedni przycisk, a informacja o zagrożeniu natychmiast pojawi się na telefonie rodzica. 

Gwarancja bezpieczeństwa

Bardzo wiele uwagi poświęca się obecnie walce z hejtem. Uczniowie coraz częściej stają się ofiarami agresji słownej, a nawet niestety fizycznej ze strony czy to rówieśników, czy starszych dzieci. Zdarza się, że podczas zabawy na placu zabaw, czy powrotu ze szkoły, kilkulatki zaczepiane są przez obce osoby i nie wiedzą co wtedy zrobić. Przycisk SOS na smartwatchu ma za zadanie maksymalnie ułatwić im wezwanie pomocy, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. 

Pamiętajmy, że nasze dziecko, które znajdzie się w trudnej sytuacji, nie zawsze będzie miało czas na wyciągnięcie smartfona z kieszeni, czy znalezienie go w plecaku. Nerwowe poszukiwania urządzenia dodatkowo będą wiązać się ze stresem i obawą, czy na pewno zdąży się wezwać pomoc. Do smartwatcha, który nosi się na nadgarstku, kilkulatek będzie miał dostęp w każdej chwili – możliwość szybkiego użycia inteligentnego zegarka to z pewnością ogromna przewaga, jaką ma on nad zwykłym telefonem komórkowym. Smartwatch dla dzieci to jeden z lepszych gwarantów bezpieczeństwa – to pewność, że nasza pociecha w każdej chwili może liczyć na naszą natychmiastową pomoc i potrzebne wsparcie. 

Jak nauczyć dziecko korzystania z przycisku SOS?

Obsługa smartwatcha jest bardzo prosta i intuicyjna – tak samo wygląda to w przypadku użycia przycisku SOS. Kiedy wybierzemy już wymarzony model i podarujemy go naszemu kilkulatkowi, warto jednak wytłumaczyć dziecku sens użycia guzika do wzywania pomocy. Z całą stanowczością zaznacz, że kiedy tylko Twój syn lub córka źle się poczują, zaczepi je ktoś obcy na ulicy, będą mieć wypadek lub inni uczniowie będą wobec nich agresywni – koniecznie powinni użyć przycisku SOS i natychmiast powiadomić o zdarzeniu rodziców. Zapewnij swoje dziecko, że po otrzymaniu takiej wiadomości wysłanej z zegarka, będziesz mógł przyjść mu z pomocą, czy zawiadomić dyrekcję szkoły. Niech Twój kilkulatek czuje, że niezależnie od wszystkiego, w każdej chwili może liczyć na Twoje wsparcie i być z Tobą w stałym kontakcie. Zwiększy to jego spokój i poczucie bezpieczeństwa – Ty zyskasz pewność, że dzięki niewielkiemu urządzeniu będziesz mieć swoją pociechę stale na oku.