Połączenia telefoniczne

Widok kilkulatka z telefonem komórkowym nikogo już dzisiaj nie dziwi. Z nowoczesnych urządzeń korzysta coraz więcej, coraz młodszych dzieci. Obsługa laptopa, czy tabletu nie stanowi dzisiaj problemu już nawet dla przedszkolaka. Inteligentne rozwiązania są więc skierowane już właściwie do wszystkich – to jednak od rodziców zależy, jakie korzyści przyniosą one ich dzieciom. Część opiekunów słusznie obawia się zakupu nowego, drogiego telefonu dla swojego kilkulatka. Cenne urządzenie może zostać zgubione, skradzione lub po prostu zniszczone. Na rynku dostępne jest jednak bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które z powodzeniem może zastąpić smartfon. Smartwatch dla dzieci to wielofunkcyjne narzędzie umożliwiające telefoniczny kontakt z kilkulatkiem w każdej chwili.

Połączenia telefoniczne z budki telefonicznej na lokalizator dla dziecka z gps
Połączenia telefoniczne z budki telefonicznej

Telefon komórkowy dla dziecka

Chociaż telefon komórkowy bez wątpienia w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa dziecka, zakup takiego urządzenia powinien być dobrze przemyślany. Smartfon to wydatek rzędu od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych – nie jest więc to tanie rozwiązanie, a niezwykle często zdarza się, że kilkulatek go zniszczy, zgubi, lub zostanie mu on skradziony. Nie każde dziecko jest też na tyle duże, aby mieć swoją własną komórkę. Często jest tak, że korzystanie ze smartfonów jest zabronione w szkołach. Warto więc zastanowić się nad alternatywą i zakupem nowoczesnego, wielofunkcyjnego smartwatcha

Czy dziecko powinno mieć swój własny telefon? Zdecydowanie tak! Żaden rodzic nie jest w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji – kilkulatek może nagle źle się poczuć, może zostać napadnięty, ulec wypadkowi, czy stać się ofiarą hejtu ze strony rówieśników lub starszych uczniów. Kontakt z dzieckiem jest więc ważny – i bez wątpienia musi być możliwy bez przerwy. 

Smartwatch dla dzieci – wygodne urządzenie zapewniające bezpieczeństwo

Doskonałą alternatywą dla telefonu komórkowego jest inteligentny zegarek dla dzieci z GPS. Urządzenie w połączeniu z aplikacją, którą rodzic instaluje na swoim telefonie to pewność, że w odpowiedni i odpowiedzialny sposób troszczymy się o naszą pociechę. Oprócz możliwości lokalizowania, wysyłania powiadomienia SOS, czy nasłuchu otoczenia, smartwatch dla dzieci wyposażony jest w głośnik i mikrofon, a co za tym idzie, umożliwia przeprowadzenie rozmowy

Bardzo istotną sprawą, o której należy pamiętać jest to, że inteligentny zegarek musi być wyposażony w aktywną kartę SIM. Tylko w ten sposób będzie mógł pełnić rolę telefonu. Bez karty SIM kontakt telefoniczny z dzieckiem nie będzie możliwy. Podczas dokonywania wyboru, zwróćmy więc uwagę, czy producent dołącza do zestawu taką kartę. Część sprzedawców tego nie robi – w takim przypadku sami będziemy musieli się o nią zatroszczyć. I chociaż wydaje się to banalnie proste, może okazać się, że dana karta nie spełnia pewnych norm, lub została źle przycięta i nie pasuje. Smartwatch z zainstalowaną kartą SIM to pewność, że zaraz po uruchomieniu zegarka, nasze dziecko będzie mogło z niego dzwonić. 

Czy smartwatch jako telefon jest wygodny?

Zdecydowanie tak! Obsługa połączeń wychodzących i przychodzących jest bardzo prosta – nawet najmłodsi nie będą mieć z tym problemu. Po zakończonej rozmowie wystarczy nacisnąć czerwoną słuchawkę. Kliknięcie lub przesunięcie ikonki zielonej słuchawki spowoduje odebranie połączenia. Wyjęcie z kieszeni, czy tornistra telefonu często wymaga chwili czasu – mając smartwatch, dziecko może natychmiast zadzwonić do rodziców i poprosić o pomoc. Co więcej, połączenia na smartwatch po prostu nie da się przeoczyć. Mamy więc pewność, że nawet jeśli nasza pociecha nie będzie mogła w danej chwili rozmawiać, jedno spojrzenie na swój nadgarstek przypomni jej o konieczności oddzwonieniu do rodzica. Smartwatch dla dzieci nie odbiera jednak wszystkich połączeń – nie dodzwonią się na niego obce numery, których rodzic nie wpisał wcześniej do książki telefonicznej w aplikacji na swoim telefonie. Nie musimy zatem martwić się, że do kilkulatka dzwonić będą konsultanci, czy ankieterzy – mamy pewność, że z naszym dzieckiem skontaktują się tylko najbliższe osoby.