Obsługa smartwatcha dla dziecka z GPS w pigułce

Coraz większą popularnością cieszą się smartwatche dla dzieci – zarówno wśród najmłodszych, jak i rodziców. Zegarki mają wiele funkcji, które są dobre zarówno dla rozwoju dziecka, a także dbają o jego bezpieczeństwo, dzięki lokalizatorowi GPS. Inteligentny zegarek dla dzieci to mądry wybór. Wiele funkcji sprawia, że smartwatch jest idealnym produktem dla Ciebie jako rodzica. Zanim jednak zaczniesz ze swoją pociechę przygodę z urządzeniem należy je odpowiednio skonfigurować – podpowiadamy jak to zrobić!

Lokalizator dla dziecka w kolorze białym leżący na białym smartfonie
Budowa lokalizatora dla dziecka z GPS wraz ze smartfonem

Najważniejsze funkcje zegarka GPS, o których nie możesz zapomnieć

 • Większość smartwatchów dla dzieci jest wyposażona w przycisk alarmu, pod który można zadzwonić na 3 wstępnie wprowadzone numery telefonów
 • Lokalizator GPS zapewnia, że całodobowo możesz sprawdzić, gdzie jest Twoje dziecko
 • Zegarek odbiera wiadomości SMS oraz połączenia

Lokalizowanie GPS – jak działa?

Globalny system pozycjonowania lub GPS jest obecnie obecny w naszych smartfonach, a to, co kiedyś było przeznaczone wyłącznie dla wojska, jest teraz dostępne dla wszystkich. Korzystając z GPS, smartfony mogą określić naszą lokalizację względem komunikujących się satelitów i powiedzieć nam dokładnie, gdzie jesteśmy. Odzyskane nieprzetworzone dane mogą często mieć postać szerokości i długości geograficznej i można je umieścić na mapie, aby poznać dokładną lokalizację. Ta dokładna technologia została wykorzystana w zegarkach z lokalizatorem GPS, które pokazują dokładną szerokość i długość geograficzną użytkownika w aplikacji obsługiwanej przez rodzica. Dane te mogą mieć dokładność do kilku sekund, dlatego jest to rodzaj monitorowania w czasie rzeczywistym. Wielu producentów, takich jak Locon – właściciel sklepu Bezpieczna Rodzina, oferuje takie technologie w bardzo rozsądnej cenie.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Prawie każdy zegarek GPS dla dzieci potrzebuje karty SIM, ponieważ urządzenie musi odbierać i przesyłać dane. Te koszty mogą stać się problemem, ze względu na wykorzystanie transmisji danych. W wielu przypadkach dane przekazywane są w sposób ciągły – odpowiednie są tutaj karty, gdzie saldo należy regularnie doładowywać (pakiet danych 1GB będzie wystarczający) lub można skorzystać z abonamentów oferowanych przez producenta zegarka. Więcej o tym jaką kartę SIM wybrać pisaliśmy w artykule Karty SIM do zegarków z GPS dla dzieci. 

Konfiguracja zegarka

Smartwatch nie jest już modnym gadżetem. Urządzenie przyda się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. W tym artykule omówimy, jak skonfigurować urządzenie i jak najlepiej je wykorzystać.

Wszystkich ustawień dokonuje się za pomocą smartfona rodzica. Proces obejmuje 2 proste etapy:

 • podłączenie smartwatcha do smartfona;
 • konfigurowanie smartwatcha za pomocą aplikacji.

Aby połączyć smartwatch ze smartfonem, wykonaj następujące czynności:

 • kup odpowiednią kartę SIM i skonfiguruj ją,
 • naładuj urządzenie,
 • włącz gadżet,
 • zsynchronizuj urządzenie z aplikacją,
 • zacznij korzystać!

Zacznijmy od pierwszego kroku.

Kupno karty SIM

Niestety nie wszystkie karty SIM są odpowiednie dla smartfonów dziecięcych. Większość modeli korzysta z połączenia internetowego 2G. Musisz kupić kartę SIM od dostawcy obsługującego standardy 2G. Nie polegaj na tym, co mówią sprzedawcy w sklepach. W większości przypadków nie są wystarczająco kompetentni w tej kwestii, dlatego sprawdź to z wyprzedzeniem.

Zanim włożysz kartę SIM do smartwatcha, włóż ją do telefonu lub smartfona, wyłącz żądanie kodu PIN i upewnij się, że saldo ma wystarczające środki. Zadzwoń, używając tej karty SIM, aby upewnić się, że jest aktywna.

Ładowanie baterii gadżetu

Przed włożeniem wtyczki do gniazdka przeczytaj uważnie instrukcję i prawidłowo podłącz ładowarkę do gadżetu. Zasilanie. Zostanie wyświetlony wskaźnik ładowania. Upewnij się, że bateria jest naładowana w 100%. Przeczytaj instrukcję obsługi, aby sprawdzić, jak kontrolować wskaźnik naładowania każdego konkretnego modelu.

Czasami w niektórych źródłach można znaleźć nieaktualne informacje na temat wydłużania żywotności baterii. Niektórzy uważają, że kilkakrotne ładowanie i rozładowywanie baterii jest dobrym rozwiązaniem. Nie ma potrzeby eksperymentowania z nowoczesnymi bateriami litowymi.

Po zakończeniu ładowania włóż kartę SIM. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi konkretnego modelu zegarka.

Włącz smartfon

Zdecydowanie zalecamy uważne przeczytanie instrukcji. Ekrany będziesz mógł przewracać dopiero po włączeniu smartwatchów.

Ustawianie daty i godziny

Smartwatch z aplikacją rodzica na telefonie jest urządzeniem autonomicznym. Datę i godzinę można ustawić w ustawieniach wyświetlacza. Może być również synchronizowany przez sieć komórkową.

Identyfikator zegarka

Identyfikatorem, którego należy użyć, jest ID. Jest to unikalny numer gadżetu w aplikacji. Smartwatch dziecka można połączyć z kilkoma smartfonami (taty, mamy, babci).

Podłączanie smartwatcha do smartfona

Użyj dedykowanej aplikacji do ustawień sprzętu. O tym jaką aplikację wybrać pisaliśmy więcej tutaj Aplikacje do zegarków gps dla dziecka. Jego nazwa i link w postaci kodu QR są dostępne w instrukcji. Ten sam kod można wygenerować na ekranie zegarka.

Znajdź opcję dodania gadżetu i wybierz tam zegarek GPS. Podłącz go jednym dotknięciem. Prawdopodobnie aplikacja będzie wymagać wprowadzenia identyfikatora zegarka. Wprowadź identyfikator. Po połączeniu zegarek zsynchronizuje datę i godzinę ustawioną w telefonie. Użytkownik uzyska dostęp do ustawień zegarka. 

Konfiguracja podstawowych funkcji smartwatcha dla dzieci

Wypełnij książkę telefoniczną w aplikacji – wybierz «Ustawienia zegarka» na ekranie głównym i znajdź «Książka telefoniczna». Dodaj maksymalnie 15 numerów telefonów. Przypisz numer(y) do wysyłania sygnału SOS, naciskając przycisk ostrzegawczy.

Dostosuj ustawienia połączeń przychodzących i wychodzących:

 • umożliwienie odbierania połączeń tylko z książki telefonicznej lub dowolnego połączenia («Biała lista»),
 • ustawienie czasu dla trybu „Nie przeszkadzać”,
 • ustawienie budzików,
 • wykonanie innych ustawień dostępnych w aplikacji (język, strefa czasowa, częstotliwość odświeżania współrzędnych, krokomierz itp.).

Co zrobić, jeśli nie można podłączyć zegarka?

W tej sytuacji skontaktuj się z zespołem pomocy i wyślij e-mail na adres kontaktowy widoczny w aplikacji. W wiadomości szczegółowo opisz podjęte działania oraz dołącz wszystkie zrzuty ekranu z aplikacji.

Ponowne uruchomienie gadżetu

Czasami trzeba ponownie uruchomić zegarek. Jeśli urządzenie nie działa poprawnie, warto spróbować tego rozwiązania. Znajdź ekran restartu i zainicjuj proces.

Jeśli zegarek nie ma opcji ponownego uruchomienia, po prostu go wyłącz i włącz ponownie. Możesz oszczędzać baterię wyłączając zegarek. Na przykład przez kilka dni jesteś na biwaku z ładowarką pozostawioną w domu. Możesz więc włączyć gadżet, gdy jest to konieczne, a dzieci są na spacerze.

Przywróć ustawienia fabryczne

Jeśli dołożyłeś wszelkich starań, aby rozwiązać bieżące problemy z zegarkiem, przywrócenie ustawień fabrycznych jest ostatnią i jedyną opcją. Przeczytaj instrukcję, jak to zrobić. Reset można wykonać, wykonując polecenie z aplikacji lub po prostu użyj do tego ekranu zegarka.

Konfiguracja smartwatcha w aplikacji

Gdy zegarek jest połączony z aplikacją, możesz zdefiniować strefy bezpieczeństwa dla swoich dzieci, założyć książkę telefoniczną, zapisać numery SOS i dostosować ustawienia interfejsu (opcjonalnie).

Lokalizacje

Możesz wyróżnić miejsca (strefy) bezpieczne dla Twojego dziecka. Na przykład szkoła, dom, szkoła muzyczna, szkoła tańca itp. Rodzice zostaną niezwłocznie powiadomieni, jeśli dziecko przekroczy granicę określonej strefy. Mogą natychmiast zareagować!

Powiadomienia

Aplikacja poinformuje rodziców o następujących wydarzeniach:

 • wejście i opuszczenie strefy bezpieczeństwa,
 • niski poziom baterii,
 • zdjęcie urządzenia z ręki,
 • wysłanie sygnału SOS,
 • próba kontaktu z rodzicem.

Dziecko ma również przycisk ostrzegawczy. Gdy on / ona naciśnie przycisk, sygnał zostanie wysłany do wszystkich podłączonych smartfonów.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach smartwatch dla dzieci nie jest luksusem. To urządzenie, które gwarantuje bezpieczeństwo we współczesnym świecie. Rodzice mogą zachować spokój i pewność siebie, jeśli są w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi.